reportaż ślubny jelenia góra

Fotograf Jawor

Fotograf Jawor – Nie tylko śluby!

W dzisiejszych czasach fotograf dokumentuje nie tylko najważniejsze wydarzenia życia . Ja uwielbiam fotografować  codzienność, aby wspomnienia z dzieciństwa nie opierały się na wyidealizowanych zdjęciach z chrztu, komunii, sesji świątecznych itp. Czy nie lepiej mieć zdjęcia, na których jasno widać Wasze uczucia, a nie piękne ubrania, scenerie studia fotografów, które skupiają na sobie całą uwagę? Fotografia rodzinna oczywiście nie jest idealna, jak my wszyscy, tutaj liczą się momenty, spojrzenia, wszystkie werbalne i niewerbalne gesty mówiące o tym jak bardzo się kochacie i jak wspaniałą rodzinę tworzycie.

sesja rodzinna jawor

Często zastanawiam się nad tym, co składa się na dobre zdjęcie. Nie chodzi przecież tylko o technikę, doświetlenie, kontrast czy ostrość. Nawet, jeśli wszystkie te warunki są spełnione, fotografia jest poprawna, ale nie wyjątkowa. Czegoś jej brakuje. Swoją pracę jako fotograf  Jawor (i nie tylko) zaczynam od poznania osób, z którymi będę pracował. Nie wyjmuję od razu aparatu i zasłaniając się nim strzelam kadry ile popadnie – nic z tych rzeczy.  Poświęcam czas na rozmowę. Nie chodzi tylko o ustalenie warunków współpracy czy wybadanie preferencji. Chodzi o spojrzenie na człowieka, na to, jak się uśmiecha, jaki ma styl, jaka energia panuje między Wam.

sesja rodzinna jawor

Myślę, że empatia i zdolność do obserwowania to cechy, jakie musi mieć dobry fotograf. Jawor jest miejscem, w którym nieraz mogłem te umiejętności zastosować w praktyce. Pamiętam na przykład wiele takich chwil, w których miałem dosłownie sekundę na to, żeby zareagować i zrobić zdjęcie. Wiedziałam, że ta chwila już się nie powtórzy, a staram się nie robić zdjęć sztucznie wyglądających i przesadnie pozowanych. Kiedy więc słońce wyjdzie zza chmur na moment, pojawi szczery uśmiech – aparat mam już przygotowany. To właśnie to „coś”, co musi być mieć fotografia, żeby budziła emocje i przywoływała wspomnienia jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Fotograf ślubny Jelenia Góra

Praca jako fotograf ślubny – co jest w niej najważniejsze?

Mówi się, że kiedy twoja pasja stanie się zawodem, już nigdy nie będziesz pracował. Pewnie nie będzie zaskoczeniem, kiedy powiem, że dokładnie tak to wyglądało u mnie. Od lat pracuję jako fotograf. Jawor, Wrocław, Świdnica, Jelenia Góra i wiele innych miast na Dolnym Śląsku – tutaj można spotkać mnie najczęściej. Dla mnie to przepiękny, urokliwy i pod wieloma względami zaskakujący region. Wiem, że poza Sudetami  może się kojarzyć z przemysłowymi krajobrazami, ale pozwólcie, że pokażę Wam, jak czarujący jest w moim obiektywie. Lubię tak właśnie myśleć o mojej pracy jako połączeniu dwóch wielkich pasji, a może nawet więcej niż dwóch: do zwiedzania ciekawych miejsc i fotografii. Szukanie ciekawych kadrów, wyłapywanie oryginalnych struktur z otoczenia, obserwowanie światła w ciągu dnia – nie mogę przestać tego robić, nawet gdy nie jestem w trakcie sesji. Myślę, że tak powinien pracować dobry fotograf. Jawor i inne miasta Dolnego Śląska dają mnóstwo okazji do wykorzystywania tej umiejętności.

Fotograf Jawor – sesja plenerowa

Zrobienie dobrej sesji plenerowej jest jednym z najtrudniejszych wyzwań, jakie stawia fotografia. Jawor, w roli przestrzeni do zdjęć, nieco to zadanie ułatwia, bo ma do zaoferowania wiele miejsc, które wystarczy złapać w kadrze i już jest pięknie. Kiedy wybieram się na sesję plenerową, mam przed sobą trudne zadanie oswojenia Was z obiektywem tak, żebyście się poczuli swobodnie. To w końcu zupełnie niecodzienna sytuacja. Teraz jesteście tylko Wy, ja i aparat. Często więc pojawia się dyskomfort, speszenie i skrępowanie. Staram się szybko rozluźnić atmosferę, bo inaczej zdjęcia nie będą oddawały tego najważniejszego uczucia.

 

Już sam wybór miejsca bardzo w tej sytuacji pomaga. Cieszę się zawsze, ilekroć znajdziemy plener, którym klienci są zachwyceni. Widać to od razu i można wyłapać później na zdjęciach. Żadna sesja nie jest taka sama, tak jak każdy człowiek jest inny. Dlatego nie proponuję ciągle tych samych plenerów. Szukam takich, które najlepiej pasują do Waszych charakterów. Starówka, las, góry, a może opuszczona fabryka – każda z tych scenerii będzie dobra, o ile Wy poczujecie się w niej swobodnie. Ja jestem skory do podróży i poznawania nowych miejsc.

sesja ciążowa Jawor

Zajrzyj do mojego portfolio

Fotograf ślubny Jelenia Góra

Fotograf na wesele Jawor – staram się uwieczniać emocje

Praca jako fotograf na wesele Jawor jest co prawda wymagająca, ale też bardzo satysfakcjonująca. Jestem w stanie ciągłej gotowości, a jednocześnie trzymam się zasad dobrego smaku. Nie chodzi w końcu o to, żeby złapać kompromitujące ujęcia, z których można się pośmiać, ale żeby oddać szampańską zabawę, radość Państwa Młodych i gości, żeby jak najwięcej pozytywnych emocji budziły moje fotki i żeby chciało się do nich wracać latami.

Lubię, kiedy nowożeńcy pozwalają sobie na luz i naturalność w trakcie wesela. Jasne, rozumiem, jak stresujące jest to dla nich przeżycie. Ale wiele razy pracowałem, robiąc zdjęcia ślubne: Jawor, Wrocław, Jelenia Góra itd. – za każdym razem sprawdzała się reguła, że kiedy Młodzi bawią się dobrze, wszyscy bawią się dobrze. Ja robiąc im sesję też. Widać wtedy nieudawane, prawdziwe radość i szczęście. Widać luz w ciele i brak skrępowania, gdy trzeba zdjąć buty i tańczyć boso. Takie imprezy lubię najbardziej. Sprawdź moje reportaże ślubne.

Najlepszy Fotograf Jawor

W naszym malutki mieście jest kilku fotografów profesjonalnych, kilka osób zaczynających działać i mnóstwo amatorów fotografii. Czy można wyłuskać z tej grupy ludzi jednego najlepszego fotografa w Jaworze? Według mnie, niestety, nie jest to możliwe. Zdjęcie to nie  tylko sytuacja, moment, postacie i pozostałe elementy kompozycji, jest to również zapis emocji fotografa naciskającego spust migawki. Nie można się nauczyć  czyjejś wrażliwości i powtarzać zdjęcia, kopiując innych fotografów. Każdy z nas jest zupełnie odmienny i dzięki temu jego dorobek artystyczny również jest niepowtarzalny. Jak  również każdy człowiek ma swój gust(o których się nie dyskutuje podobno) i wybierze dla siebie innego fotografa. Różnorodność – to jest najlepsze w tej branży.

fotograf ślubny Jawor

Fotograf Jawor

fotograf ślubny Jawor

Jak wybrać fotografa w Jaworze? Zrób to, a unikniesz rozczarowania!

Niby proste, a jednak nie do końca.  Pozwolę podrzucić Ci kilka wskazówek, które ułatwią wybór.

 • Posłuchaj co mówią Twoi znajomi, który współpracowali z fotografami. Ich opinia może być bardzo pomocna.
 • Zrób rozeznanie w internecie –  słynny wujek google może pomóc. Instagram i facebook również wskaże Ci zapewne kilku niezłych fotografów w twojej okolicy.
 • Jeśli już masz kilku fotografów „w zakładce ulubione” zapytaj swego wewnętrznego JA czy styl wstępnie wybranego fotografa będzie Ci odpowiadał, czy kompozycja i kolorystyka jest miła dla Twojego oka.
 • Jeśli już Twój casting przeszedł ten jeden, jedyny fotograf, napisz do niego. Poproś aby udostępnił Ci cały materiał z danej sesji bądź reportażu. Jest to szalenie ważne. Nie oszukujmy się, Wszyscy fotografowie do sieci wrzucają swoje najlepsze realizacje. Są to zdjęcia skrupulatnie wyselekcjonowane, żeby w szybkim czasie oczarować widza swoją twórczością . Marketing działa – super!  Nie jest to odkrycie roku, ale jeśli zobaczymy materiał w całości, z  pewności pomoże nam to dokonać trafnego wyboru bez niespodzianek.

Chcesz zobaczyć siebie na moich fotografiach?

Napisz

Fotograf ślubny Jelenia Góra

Jak w 5 krokach wybrać fotografa ślubnego w Jeleniej Górze w 2024 2025

Jak znaleźć najlepszego fotografa w Jeleniej Górze w 2024/2025? Uniknij Rozczarowań!

Wybór odpowiedniego fotografa jest kluczową decyzją, która wpływa na kształt wspomnień z tego jedynego najpiękniejszego dnia w życiu. Fotografów jest mnóstwo, a świadomy wybór to czasochłonne i często, trudne przedsięwzięcie. Przygotowałem kilka wskazówek, które ułatwią Ci dokonanie właściwego wyboru:

 • Zapytaj Znajomych:
  • Posłuchaj doświadczeń znajomych, którzy mieli już okazję współpracować z fotografami. Ich opinie i rekomendacje mogą okazać się cennym źródłem informacji. Jednak pamiętaj, też, że poczucie estetyki przyjaciół może nieco odbiegać od Twojego i niekoniecznie twórczość danego fotografa będzie tak samo rezonować w Twojej głowie. 
 • Przeglądaj Internet:
  • Wykorzystaj internetowe źródła, takie jak wyszukiwarki, aby znaleźć fotografów w swojej okolicy. Ale co wpisać w Google, żeby znaleźć najlepszego fotografa? Już spieszę z pomocą: 
  • opcja nr 1: fotograf ślubny Jelenia Góra(bądź województwo, w którym planujecie wesele), fotografia ślubna Jelenia góra, reportaż ślubny Jelenia Góra po tych frazach mamy już kilka potencjalnych kandydatów
  • Opcja nr 2: Wyszukaj w grafiki Google wpisując tak jak w opcji nr 1 bądź możesz wpisać np: fotograf ślubny + miejsce Waszego wesela, w ten sposób zobaczycie już czego można się spodziewać dokładnie w tym samym miejscu.
  • Facebook: tutaj mamy wielu, albo nawet wszystkich fotografów ślubnych w Polsce 🙂 istnieją grupy weselne, gdzie ogłaszają się usługodawcy, bądź takie grupy gdzie piszesz ogłoszenie w treści wpisując konkretną datę i fotografowie sami się zgłaszają – z pozoru super opcja, jednak jeśli zgłosi się 300 osób to wybierz tego jedynego… 🙂 
  • Instagram (pełen pułapek): tutaj możesz szukać po hashtagach, np: #fotografslubnyJeleniaGora. Tylko tutaj pamietajmy, że reportaż ślubny to nie kwadratowe zdjęcia i centralny kadr o miłych kolorach. Profil na instagramie potraktuj jako wizytówkę i koniecznie w następnym kroku odwiedź www fotografa. 
 • Sprawdź Styl Fotografa:
  • Jeśli już masz kilku kandydatów, zastanów się nad stylem każdego z nich. Zapytaj siebie, czy ich estetyka i sposób komponowania zdjęć odpowiada Twoim oczekiwaniom.

 • Analizuj pełne realizacje:
  • Po wybraniu potencjalnego fotografa, poproś o udostępnienie pełnego materiału z wcześniejszych sesji lub reportaży – produkt finalny jaki otrzymuje klient. Przeglądanie całych projektów pomoże Ci ocenić spójność i jakość pracy, eliminując ewentualne niespodzianki. To pomoże Ci ocenić zakres umiejętności oraz dostosowanie się do różnych warunków i sytuacji. Oczywistym jest to, że fotografa ślubnego wybieramy oczami, tylko nie daj się zwieść pięknym sesjom plenerowym. Ślub to nie tylko plener w uroczym miejscu o zachodzie słońca. Najważniejsze zdjęcia powstają nierzadko w warunkach trudnych oświetleniowo, dynamicznych, z mnóstwem zmiennych, z którymi fotograf musi się zmierzyć. 
 • Zobacz człowieka w człowieku:
  • Po prostu spotkaj się z fotografem na żywo. Spotkanie takie jest z reguły zupełnie niezobowiązujące. Poznając personalnie fotografa, będziesz wiedzieć czy to jest to! Spójrzmy prawdzie w oczy: fotograf to osoba, która spędzi z Wami najwiecej czasu podczas ślubu, będzie niejednokrotnie najbliżej Was i po prostu fajnie byłoby się polubić, co przełoży się na komfortową atmosferę w dniu ceremonii – bo super jest otaczać się ludźmi, z którymi nadaje się na tych samych falach. 

Fotograf ślubny Jelenia Góra

Fotograf ślubny Jelenia Góra, kilka słów o mnie

W zasadzie nigdy nie przestaję być w pracy: cały czas, w codziennych sytuacjach szukam kadrów, które mają w sobie coś urzekającego. Jestem obserwatorem i dokumentuję nie tylko zwykłą codzienność.  Czasem to jest światło, które pięknie się załamuje. Czasem czyjś uśmiech albo drobny gest wyrażający emocje. Najbardziej jednak lubię robić zdjęcia zakochanym, dlatego nie ma dla mnie tajemnic fotografia ślubna. Jelenia Góra to miasto, w którym często pracuję, ale nie ograniczam się do tylko do tego miasta. Mam na swoim koncie fotograficzne podróże do: Legnicy, Wrocławia, Trzebnicy, Wlenia, Świdnicy, Kępna, Ostrzeszowa, Oławy i wiele wiele innych miejscowości. Rozumiem, jak ważny jest wybór miejsca dla Młodej Pary, dlatego jestem otwarty na Wasze potrzeby. Pokażcie mi, jakie miejsca Wy macie w sercach i spotkajmy się w towarzystwie dobrej kawy – na pewno uda nam się coś wspólnie ustalić.

Fotograf ślubny Jelenia Góra

Fotografia ślubna Jelenia Góra – tutaj działam

Młodym Parom towarzyszę w ich wielkim dniu już od rana. Staram się zatrzymać w kadrze ostatnie chwile kawalerskiego życia i wszystkie te drobne detale, o które z taką dbałością, zabiegają Panny Młode. Widzę, jak z każdą chwilą narastają emocje związane z przygotowaniami do ślubu. Drżenie rąk, lekka krzątanina, ostatnie poprawki i ustalenia. Jestem cichym świadkiem wszystkich tych wydarzeń: nie przeszkadzam, ale też nie tracę żadnego momentu. Chcę, żeby każde zdjęcie, jakie zrobię wyrażało ważną dla Was chwilę i żebyście po latach mogli jeszcze raz przeżywać emocje z nią związane.

Fotograf ślubny Jelenia Góra

Kiedy przenosimy się do kościoła, zabiegam o to, żeby na zdjęciach znalazło się każde wzruszenie. Nie bez powodu mówi się o „reportażach ślubnych” – nie jest to zwykła sesja, a raczej piękna historia o najważniejszym w Waszych życiach dniu, którą opowiadam zdjęciami. Jak dobry reportażysta, tak i fotograf pozwala wypowiedzieć się każdemu bohaterowi. Robię więc zdjęcia bliskim, kiedy nie mogą oderwać oczu od pięknej pary przed ołtarzem. Robię zdjęcia druhnom, ocierającym łzy ukradkiem. Zatrzymuję w kadrach dumę rodziców, patrzących na to, jak otwiera się nowy rozdział w życiu ich dzieci. Uważam, że jeśli chodzi o zdjęcia ślubne, Jelenia Góra jest świetnym miejscem. Pełno tu pięknych zakątków na sesje plenerowe, wymarzonych sal weselnych i kościołów idealnych do tego, żeby powiedzieć sobie „tak”.

Gdy wychodzicie spod ołtarza również nie opuszczam Was na krok. Teraz czas na życzenia, a to ważny moment dla wszystkich. Bliscy i przyjaciele spojrzą w oczy Wam obojgu, obdarują czymś od serca i powiedzą coś, co pewnie zapadnie Wam w pamięć. Te chwilę też staram się uchwycić na zdjęciach. Po latach będzie co wspominać, a z mojego doświadczenia wynika, że nawet stanie w kolejce i oczekiwanie na to, żeby podejść do Młodej Pary, bywa emocjonujące.

Gdy rozpoczyna się zabawa na parkiecie, jestem tam razem z Wami. Nie będę ukrywał, że i dla mnie to spora frajda. Mogę zza obiektywu obserwować, jak opuszcza Was stres i zaczyna go zastępować nieskrępowana radość. Staram się też złapać w kadrze gości i ich bardziej lub mniej zdarne popisy taneczne. Chcę streścić zdjęciami najważniejsze chwile tej nocy. Będą więc ujęcia z pierwszego tańca, imponujące figury, obroty i podnoszenia. Będzie krojenie tortu i wzajemne się nim częstowanie. Będą też oczepinowe rozgrywki o północy z rzucaniem welonem i muchą.

Sprawdź moje portfolio

Zdjęcia ślubne Jelenia Góra – pokażę Wam miejsca na niesamowite sesje

Sesja plenerowa – ten moment w swojej pracy bardzo lubię. Zawsze jest wtedy wesoło, ale też intensywnie. W końcu piękne kadry, które potem oglądacie nie są tylko moją zasługą, ale też Waszą. Dzień zdjęciowy zapadnie Wam w pamięć – to mogę zagwarantować jako dobry fotograf. Jelenia Góra z kolei, zagwarantuje Wam magiczne plenery i scenerie do zdjęć jak z pięknych albumów. Od Was oczekuję w zasadzie tylko, żebyście byli sobą. Każda para jest inna, a ja chciałabym, żeby ta oryginalność i indywidualność była widoczna na zdjęciach.

Jeśli chcecie, zrobimy sesję jak z bajki: romantyczną, o zachodzie słońca, na łące usłanej kwiatami. Ale bez obaw, to nie jedyne krajobrazy, w jakich pracuję. Marzą Wam się zdjęcia z charakterem? Co powiecie na opuszczone budynki w tle? Nie widzę też przeszkód, żeby wspólnie przechadzać się wśród beli słomy albo „buszować w zbożu”. Takie rustykalne sesje ślubne mają swój klimat. Z drugiej strony: miejskie klimaty też są pociągające. A jak chcecie, to i do stawu za Wami wskoczę.

Fotograf ślubny Jelenia Góra
Fotograf ślubny Jelenia Góra

Fotograf Jelenia Góra

Wierzę, że jedną z najlepszych pamiątek w życiu jest fotografia ślubna. Jelenia Góra już nie raz mnie pod tym względem zaskakiwała, bo też nie raz udawało mi się zrobić zdjęcia, w których zamykałem bardzo ważne momenty. Ale przecież nie musicie się ograniczać wyłącznie do zdjęć ze ślubu i wesela. Jest tyle pięknych momentów do uwiecznienia. Spotkajmy się na przykład na sesji narzeczeńskiej. Bez weselnego anturażu, tylko Wy, to, co Was łączy i plener. Nie ograniczam Was w wyborze miejsca do zdjęć, ale też chętnie służę podpowiedzią. A kiedy rodzina zacznie się rozrastać, zrobimy fotki w większym gronie.

Najważniejsze i zarazam najfajniejszy w pracy fotografa jest to, że na zdjęciach mogę pokazać, jak się zmieniacie. Widać to na Waszych twarzach i w spojrzeniach. Sami się zresztą przekonacie, kiedy porównacie zdjęcia z okresu narzeczeństwa, z dnia ślubu i z czasów, kiedy przygotowywaliście się na przyjście na świat małego człowieka. Jestem pewien, że taki album mógłby opowiedzieć historię Waszego życia za Was samych.

Jelenia Góra miejsce na wesele

Jak  tu się nie zachwycić tym pięknym miejscem w Karkonoszach?  Miejsce to otulone górami jest idealną lokalizacją na zorganizowanie wymarzonego wesela. W  regionie jest mnóstwo sal weselnych, a każda z nich jest wyjątkowa na swój sposób, dzięki temu na pewno znajdziecie coś dla siebie na duże eleganckie przyjęcia jak i na małe wesela w gronie najbliższych. Chciałbym Wam podpowiedzieć co według mnie, osobie związanej z fotografią ślubną, Jelenia Góra ma do zaoferowania w kategorii najlepsze miejsca na wesele. Moje TOP:

Fotograf ślubny Jelenia Góra

Fotograf ślubny Jelenia Góra

Fotograf ślubny Jelenia Góra

Fotograf na wesele Jelenia Góra i nie tylko…

Chętnie będę Wam towarzyszył we wszystkich tych momentach: w okresie narzeczeństwa, w dniu ślubu, podczas weselnej zabawy i kiedy na świecie będą też z Wami szkraby. „Fotograf na wesele Jelenia Góra” – pod takim szyldem możecie mnie znaleźć. Nie ograniczam się jednak tylko do tego miasta. Pojadę z Wami, gdzie zechcecie. Na koniec świata chciałoby się powiedzieć, ale musiałbym to wpisać w kalendarz.

Chcesz zobaczyć siebie na moich fotografiach?

Napisz